Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Language Supported | English |
| Mounting Type | Wall Mounted |
With our expertise and trustworthiness, we are engaged in manufacturing an optimum quality range of Score Board.
Features:
Light weight
Long life
Sturdiness
Price Starting:
5000-10 Lakh
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Rectangle |
| Frequency | 50 Hz |
| Language Supported | English |
| Application | Hockey score is specially designed for hockey game and built in very advance features |
| Brand | HLB |
Product Details:
| Display Technology | LED |
| Sport Type | All Sport |
| Usage | Outdoor |
| Digit Height | Customize |
| Display Size | 4 x 3 ft |
| Control Type | Wired Console |
| Display Type | Numeric Text |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Input Voltage | 220-240V |
| Brand | HLB |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50-60 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Cricket Score |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangle |
| Brand | HLB |
| Input Voltage | 220-240V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50-60 Hz |
Product Details:
| Sport Type | Multi Sport |
| Installation Area | Indoor & outdoor |
| Viewing Distance | 50 m |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Display Type | Seven Segment |
| Control Mode | Wireless Console |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Mounting Type | Hanging |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Connectivity | Ethernet |
| Frequency | 50 Hz |
| Font Styles Supported | Bold |
| Language Supported | English |
| Brand | HLB |
| Lighting Type | LED |
| Display Technology | Square Matrix |