Product Details:
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Refresh Rate | 2880Hz |
| Life Span | 100000hrs |
| Pixel Density | 40 ppi (pixel per inch ) |
| Input Voltage | 230 V |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Display Shape | Rectangle |
| Font Styles Supported | Bold |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Refresh Rate | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | 7 Color |
| Body Material | Aluminum Powder coated |
| Shape | Rectangle |
| Display Function | Text,image,video |
| Operating System | windows |
| Usage/Application | Hiway Variable message sign board |
| Lighting Type | LED |
| Dimension | 5m*2m |
| Model Name/Number | Hinled VMD-10 |
| Power | 220 AC |
| Display Dimension | 5000*2000mm |
| Mounting Type | Uni-pole on the highway |
| Design | Outdoor waterproof |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Customisation | Customised |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Brand | Hinled |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 NOS |
| Usage/Application | Advertising |
| Material | PVC |
| Color | White |
| Packaging | FULLY PROTECTED |
| Country of Origin | Made in India |
We will give you the complete product including led wall p10,Installation & fabrication of all
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Viewing Distance | 4 |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | Wall/ Pole |
| Country of Origin | Made in India |
| Screen Size | 4*3 |
| Material of Cabinet | Mild Steel |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
| Viewing Angle | H/ V (160/160) |
| Brightness | 5000 nits |
Additional Information:
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Lighting Type | LED |
| Display Function | Graphics |
| Body Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Board Type | Indoor & Outdoor |
| Display Type | Static, Scrolling, Moving Message |
| Lighting Type | LED |
| Color | Red |
| Board Material | ACP |
| Letter Material | LED Module |
| Mounting | Hanging |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Control Type | Wi Fi |
| Usage Area | Factory, Hospital, Office, School, Showroom, Shop Front, Restaurant, Clinic, Hotel, Mall |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Sign Type | Hoarding, Roadside Board, Shop Front Board, Standee |
| Lighting | Dot lighting |
| Material | MS Frame |
| Mounting | Wall Mounted, Pole Mounted, Ground Mounted, Roof Top, Hanging |
| Shape | Custom Shape |
| Printing Type | Pixels |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Weather Resistance | Waterproof |
| Finish | Powder Coated |
| Installation Service | Yes |