Product Details:
| Screen Size | 55 inch |
| Display Type | LED |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Native Resolution 1,920 x 1,080 (FHD) |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Pixel Density | NA |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Dimension | Screen Size 81.28cm (32) |
| Model Name/Number | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | LED |
| Refresh Rate | 1920 Hz |
| Resolution | 1920*1080 |
| Life Span | 100000hrs |
| Pixel Density | 40 ppi (pixel per inch ) |
| Input Voltage | 733*438*80mm |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Display Shape | Rectangle |
| Font Styles Supported | Bold |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Country of Origin | Made in India |
| Panel size | 32 inch |
| Storage | 2*16GB |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Size | 55 inches |
| Touch Technology | Capacitive |
| Installation | Floor Stand |
| Screen Resolution | 3840×2160 |
| Processor | ARM Quad Core |
| Operating System | Android |
| Refresh Rate | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Pixel Density | NA |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Brand | HINLED |
| Monitor Type | LCD |
| Warranty | One year |
| Contrast Ratio | 3000 : 1 |
| Aspect Ratio | 16 :9 |
| Brightness | 350 nits |
| Ram | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
We “Hindustan Led Boards” are , Manufacturer, Importer And Exporter of an extensive array of LED Display Board, LED Video Wall, Score Board, Production Monitoring Display Board, LED Sign Board, Digital Clock Display, etc.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 43 inches |
| Display Type | LCD |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Brand | HINLED |
| Audio | In-Built Speaker |
| Monitor Type | LCD |
| Warranty | One Year |
| Contrast Ratio | 3000: 1 |
| Aspect Ratio | 16 :9 |
| Ram | 2 |
| Brightness | 350 nits |
| Memory | 16 |
| Mounting | Floor |
| Response Time | 8 ms |
| Usb Ports | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
We “Hindustan Led Boards” are , Manufacturer, Importer And Exporter of an extensive array of LED Display Board, LED Video Wall, Score Board, Production Monitoring Display Board, LED Sign Board, Digital Clock Display, etc.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Type | LED |
| Usage | Indoor |
| Display Size | 4 x 6 Ft |
| Color | Black |
| Usage/Application | Indoor |
| Installation Type | Indoor |
| Body Material | Stainless Steel |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Brand | HINLED |
| Lighting Type | LED |
| Design Type | Super Slim Design |
| Max Resolution | 1920*1080 |
| Operating System | Android 10 |
| LED Life Span | 24*7 Hours |
| Mounting Type | Floor Mount Standing |
| Speaker | Inbuilt |
| Warranty | One Year |
| Viewing Angle H V | 178/178 (H/V) |
| SD Card Support | Yes |
| USB Device | Yes |
| Power Jack | Yes |
| Panel Resolution | 1920*1080 |
| Panel Size | 43 INCH |
| Country of Origin | Made in India |
| Panle size | 43 inch |
Additional Information:
Product Details:
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI, Wi-Fi, USB, Audio Out |
| Stand Type | Floor Standing |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | LED |
| Brand | Hinled Display Systems |
| Monitor Type | LED |
| Warranty | One years |
| CPU | Quard core 1.6 Gh |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Brand | Hinled |
| Lighting Type | LED |
| Panel Size | 55 Inch |
| Design Type | Super Slim Design |
| Max Resolution | 4k |
| Warranty | One Year |
| Viewing Angle H V | 178/178 |
| CPU | 1.6 Ghz Quard Core |
| USB Device | Yes |
| Power Jack | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Refresh Rate | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | 43 InchHinled |
| Monitor Type | LED |
| Warranty | One Year |
| Hdd Storage | 2*32 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Screen Size | All |
| Resolution | 1920x1080 (FHD) |
| Operating System | Android & Windows |
| Touch Technology | Infrared & Projected Capacitive |
| Touch Points | 10 Points |
| Connectivity | USB, LAN (RJ45), USB-C, VGA, HDMI |
| Application | Corporate, Education, Industrial/HMI, Retail Signage |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Product Details:
| Screen Size | 32 inch |
| Touch Technology | Capacitive |
| Installation | Floor Stand |
| Screen Resolution | 1920×1080 |
| Processor | ARM Quad Core |
| Operating System | Android |
| Refresh Rate | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Pixel Density | NA |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 50 inch |
| Display Type | LED |
| Orientation | Portrait |
| Usage | Indoor |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Wash care | clean with dry cloth |
| Viewing Distance | 178/178 |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | Hinled Display System |
| Type | 50inch digital standee rantel |
50Inch Digital Standee offer a versatile marketing solution that can be used in a variety of settings to engage audiences and promote brands or products. In the dynamic world of digital standing out from the crowd is more important than ever. With the Hinled Digital Standee, you have the power to captivate, engage, and inspire your audience like never before. a dynamic display designed to showcase your brand, products, and messaging in a visually stunning and immersive way.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 32Inch To 65 Inch |
| Placement | Indoor & Outdoor |
| Interactivity | Touch Screen & Non-Touch |
| Application/Usage | Indoor |
| Mounting Type | Floor Standing & A-Frame Stand |
| Orientation | Portrait |
| Operating System | Android & Windows |
| Brightness | 350 cd/m² (nits) |
| Content Playback | Wi-Fi, LAN, Cloud Based, USB |
| Warranty | 1 Year |
| Display Panel Brand | BOE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Hinled |
| Storage | 2*16 GB |
| Multimedia | Play any videos, and images and audio |
| Resolution | Full Hd |
| Installation | Floor Standing |
| Operating Syatem | Android 10 |
| Size | 50 inch |
Additional Information: