Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Brand | HLB |
| Language Supported | English |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Size | 1 x 3 Feet |
| Light Source | LED |
We are among the reputed organizations, highly engaged in manufacturing and trading an optimum quality range of LED Front Display Board.
Features:
Price Starting:
Product Details:
| Brand | HLB |
| Language Supported | English |
| Shape | Rectangle |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Text Color | Red |
| Power Source | Electric |
| Phase | Single Phase |
Keeping in mind the ever-evolving requirements of our clients, we are devoted towards manufacturing an optimum quality range of LED Order Display Board.
Features:
Price Starting:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Usage Environment | Indoor |
| Installation Type | Wall Mouted |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Indoor |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | HLB |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
Product Details:
| Refresh Rate | 32SE3KE-B SE3KE series standard signage |
| Resolution | 3840*2160mm |
| Life Span | 100000 Hrs |
| Input Voltage | Typ. / Max. 45W/80W Smart Energy Saving 31.5W |
| Dimension | 733*438*80mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Screen Size | 55 inch |
| Resolution | 4K |
| Touch Support | Non Touch |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Outdoor |
| Orientation | Portrait |
| Brightness | >350 nits |
| Operating System | Android 11 or higher with 4 GB RAM, 32 GB HDD |
| Diagonal Size | 55" |
| Type Of Enclosure | Metal Body |
| Mounting | Floor Mount |
| Screen Resolution | 1920x1080 or better |
| Viewing Angle | 178 Degree |
| Response Time | 8 MS |
| Ports | USBPort2.0:1, USBPort3.0:1; HDMI:1; LAN Port:yes; Wifi:Yes |
| BIS registration under CRS of Meity | Yes |
| Safety Certification (for CPU & Display) | CE,RoHS |
| Speakers | 10W*2 |
| Software | In-builtapplications24/7 |
| Warranty | 5 Years |
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Brand | HLB |
| Lighting Type | LED |
| Color | Black |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Source | Electric |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | LG |
| Monitor Type | LED |
| Voltage | 220 VAC |
| Color | black |
| Material | plastic and fiber |
| Size/Dimension | 43 inch |
| Screen Size | 43 inch |
Additional Information:
Product Details:
| Application | Indoor & Outdoor |
| Pixel Pitch | All |
| Brightness | 5000Nits & 4500Nits |
| Refresh Rate | ≥ 3840 Hz |
| Module Size | 320x160mm & 192x192mm |
| IP Rating | IP65 |
| Maintenance Type | Front & Rear |
| Controller Brand Name | Novastar & Huidu |
Product Details:
| Brand | HLB |
| Display Function | Animation |
| Language Supported | English |
| Shape | Rectangle |
| Voltage | 12 V DC |
| Body Material | Mild Steel |
With our vast experience & knowledge in this field, we are engaged in manufacturing a quality-assured range of Bus LED Message Display.
Features:
Price Starting:
Product Details:
| Display Type | Dot Matrix |
| Usage Area | Outdoor |
| Character Height | 1–2 inch |
| Brand | HLB |
| Display Function | Animation |
| Display Color | Single Color |
| Control Interface | USB / WIFI |
| Enclosure Rating | IP65 |
| Language Supported | English |
| Shape | Rectangle |
| Voltage | 220-240 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Color | Red |
Keeping track with latest market development, we are devotedly engaged in manufacturing a wide assortment of Passenger Information Display Board.
Features:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 sq ft |
| Mounting Type | Van Structure Mounted |
| Application/Usage | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Connectivity | Ethernet |
| Font Styles Supported | Bold |
| Turning Circle Radius | 6250 millimetre |
| GVW | 2850 kg |
| Kerb weight | 1810 kg |
| Payload | 1020 kg |
| Brand | HLB |
Additional Information:
Product Details:
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | HLB |
| I Deal In | New Only |
| Language Supported | English |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 sq ft |
| Body Material | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Display Function | Graphics |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | Hinled |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 sq ft |
| Viewing Distance | 160/ 160 |
| Life Span | 50000 Hour |
| Refresh Rate | 3840hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Material of cabinet | Mild steel |
| Brightness | 600 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Input Signal | Image,Video,Text |
| Operating Time | 24*7 |
| Max.PowerConsumptionM.sq | 700 watts |
| Internal Storage | 16 GB |
| Input ports | 1*USB,1*HDMI,1*LAN,SFP |
| Output ports | 2*GIGALAN,LVDS |
Additional Information:
Product Details:
| Shape | Rectangle |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Brand | HLB |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Product Details:
| Color | Black |
| Shape | Rectangle |
| Model Name/Number | P1.5 |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |