Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 55 inch |
| Display Type | LED |
| Usage | Indoor |
| Function | Advertising |
| Monitor Type | LED |
| Warranty | 1 year |
| Ram | 2 GB |
| Brightness | 350 |
| Hdd Storage | 16 GB |
| Front Camera | No |
| Laser Safety | yes |
| Scanner Capability | No |
| Video | yes |
| Printing Facility | No |
| Country of Origin | Made in India |
55 inch digital standee
Brand -Hinled Display System
Storage-2*16
Aspect Ratio-16:9
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pixel Pitch | All pixel pitch available |
| Display Type | Module |
| Wash care | clean with dry cloth |
| Viewing Distance | 178/178 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Hinled Display System |
| Type | Outdoor Digital Standee |
Outdoor Banner Stands for advertising with a light weight aluminum structure and can be easily carried in a bag.
Additional Information:
Product Details:
| Usage/Application | Commercial |
| Size/Dimension | 733*438*80mm |
| Brand | HLB |
| Voltage | 230 V |
| Max Resolution | 3840*2160mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Usage/Application | commercial |
| Brand | HLB |
| Max Resolution | 3840*2160mm |
| Size/Dimension | 733*438*80mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 43 inches |
| Display Type | LED |
| Function | information |
| Model Name/Number | Hinled |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | LG |
| Monitor Type | LED |
| Warranty | 1 YEAR |
| Contrast Ratio | HIGH |
| Voltage | 220 |
| Color | BLACK |
| Material | MS |
| Size/Dimension | 43" |
| Screen Size | 43" |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Type | LCD |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Model | VMDHD15 43 Inch |
| Panel Size | 43 Inch |
| Maximum Resolution | 1920*1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast | 1200:1 |
| Viewing Angle | 178/178 (H/V) |
| OS | Android 11 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Touch Technology | Capacitive |
| Installation | Floor Stand |
| Size | All |
| Screen Resolution | 1920×1080 |
| Processor | ARM Quad Core |
| Operating System | Android |
| Shape | Rectangular |
| Frame Color | White |
| Features | uses for promotion, Advertisement |
| Material | Alliminium |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 43 inches |
| Function | Payment Machine |
| Brand | Hinled Display Systems |
| Monitor Type | LED |
| Warranty | One years |
| CPU | Quard core 1.6 Gh |
| Contrast Ratio | 5000:1 |
| Ram | 2 GB |
| Brightness | 350 nits |
| Memory | 16 GB |
| Environmental | Indoor |
| Mounting | Floor Mount |
| Usb Ports | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: